Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2018

Oferta wycieczki edukacyjnej do Chorwacji - sierpień 2018


 

XIX Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" - maj 2018

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2017

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 9.08. - 17.08.2017 r.

W dniach 9-17 sierpnia 2017r. 43 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Młodzież zwiedziła adriatyckie wyspy: Krk, Rab, Pag, mogła plażować na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Malinska, Zrce, Baśka, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim miastem Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wieluń.

 


Wyniki XVIII Konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

W dniu 18.05.2017 roku w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się finał konkursu "Poznaj Chorwację". Do konkursu zgłosiło się 39 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych do puli finałowej zakwalifikowało się dziewięć osób. Największą wiedzą o Chorwacji wykazała się Dominika Wodziak z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu, zajmując I miejsce, II miejsce zajęła również uczennica I LO - Katarzyna Łęgosz, a III miejsce uzyskał Patryk Mariański z Gimnazjum w Czarnożyłach. Z pozostałymi wynikami konkursu można zapoznać się na naszej stronie internetowej wchodząc w zakładkę konkursy. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować kolejną edycję konkursu.

WYNIKI

  


 Oferta wycieczki edukacyjnej do Chorwacji 2017

 


 XVIII Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" 2017

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2016

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 10-18.08.2016 r.

Podczas wycieczki edukacyjnej do Chorwacji uczestnicy zwiedzili:

- miasto Senj i twierdzę Nehaj

- wyspę Rab (miasto Rab, plaża San Marino)

- miejscowość Novi Vinodolski

- wyspę Krk (miasto Krk, plaża Vbrnik, przeprawa łodzią z Crikvenicy do miejscowości Vbrnik)

- wyspę Pag (miasto Novalija, plaża Zrce)

- miasto Zagrzeb


 

Wyniki XVII konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

13 maja 2016 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się finał XVII Konkursu turystyczno-geograficznego "Poznaj Chorwację". Finał poprzedzony był eliminacjami, które przebiegały w formie testowej i odbyły się 11 maja 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu. Spośród 24 osób (uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), które zgłosiły się na konkurs, do puli finałowej zakwalifikowanych zostało 11. Komisja w składzie: Włodzimierz Kałczak - emerytowany dyrektor MDK w Wieluniu, Zofia Szpikowska - wicedyrektor PMDKiS w Wieluniu, Karolina Łasicka - inspektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu, wyłoniła najlepszą piątkę. 

I miejsce zajęła Dominika Wodziak z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku (Gimnazjum), II miejsce zajęła Paulina Załęcka z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu, III miejsce zajęła Karolina Włodarczyk z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu, IV miejsce zajęła Katarzyna Łęgosz z Gimnazjum w Czarnożyłach, V miejsce zajęła Joanna Kluska z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku (Gimnazjum). Szczegółowy protokół z przebiegu konkursu znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce konkursy.

Gościem honorowym finału XVII Konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację" był Pan Marijan Barić - Attache Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce.

WYNIKI


Oferta wycieczki do Chorwacji - lato 2016 

XVII Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" 2016

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2015

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 3.08 - 11.08.2015

 

Program wycieczki edukacyjnej obejmował następujące miejsca:

- wyspę Rab (miasto Rab)

- wyspę Goli

- wyspę Pag

- miejscowość Crikvenica

- miasto Senj (twierdzę Nehaj)-udział w 44 Międzynarodowym Senjskim Letnim Karnawale

- wyspę Krk (miasto i plaża Vrbnik)

- miasto Ljubljana (Słowenia)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! 

  


 

Wyniki XVI konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

22 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się XVI Konkurs turystyczno-geograficzny "Poznaj Chorwację". Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Byli to uczniowie z: Gimnazjum w Mokrsku, Publicznego Gimnazjum w Konopnicy, Gimnazjum w Czarnożyłach, Gimnazjum nr 2 w Wieluniu oraz z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu. Konkurs przebiegał dwuetapowo: pierwszy etap odbył się w I LO w Wieluniu i polegał na rozwiązywaniu testu złożonego z 54 pytań. Do drugiego etapu - finału, zakwalifikowanych zostało 11 osób. Finał odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania pisemnie oraz ustnie. Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Należy dodać, że Towarzystwo Polsko-Chorwackie "Jadransko-Wielun" trzem najlepszym uczestnikom konkursu, tj. Katarzynie Majchrowskiej (I miejsce), Dominice Wodziak (II miejsce) oraz Sylwii Stępień (III miejsce), ufundowało dofinansowanie do 9-dniowej wycieczki edukacyjnej do Chorwacji, która odbędzie w dniach 3-11.08.2015 r.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

WYNIKI

  


 

Oferta wycieczki do Chorwacji - lato 2015


 

XVI Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" 2015

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2014

Fotoreportaż z wycieczki edukacyjnej do Chorwacji w dniach 6.08 - 14.08.2014

 

Podczas wycieczki edukacyjnej do Chorwacji zwiedziliśmy:

- miasto Senj (twierdzę Nehaj) - udział w barwnym korowodzie ulicznym organizowanym w ramach   

   Międzynarodowego  Letniego Karnawału

- wyspę Rab (miasto Rab)

- miejscowość Novi Vinodolski

- wyspę Krk (plaża Baska)

- wyspę Goli

- wyspę Grgur

- wyspę Pag (miasto Novalija)

- miasto Ljubljana (Słowenia)


 

Wyniki XV Jubileuszowego Konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

29 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się finał XV jubileuszowego konkursu turystyczno-geograficznego "Poznaj Chorwację".

Na konkurs zgłosiło się 38 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy rozwiązywali test. Do puli finałowej zakwalifikowanych zostało 12 osób. Uczestnicy konkursu odpowiadali na wylosowane pytania pisemnie oraz ustnie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

WYNIKI

  


 

Konkurs "Poznaj Chorwację" 2014

 


 

Wycieczka do Chorwacji - lato 2014

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2013

Członkowie Zarządu Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń" z wizytą u studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - 5.12.2013


 

Fotoserwis z wycieczki edukacyjnej do Chorwacji w dniach 7.08 - 15.08.2013

Podczas 9 – dniowej wycieczki do Chorwacji zwiedziliśmy:

  •   Plitvickie Jeziora
  •   miasto Senj (twierdzę Nehaj) - udział w barwnym korowodzie ulicznym organizowanym w ramach Międzynarodowego   Letniego Karnawału
  •   wyspę Rab (miasto Rab)
  •   miejscowość Novi Vinodolski
  •   wyspę Krk (miasto Krk)
  •   miejscowości: Rijeka i Opatija
  •   wyspę Cres (miasto Cres)
  •   wyspę Pag (miasto Novalija)
  •   miasto Zagrzeb

 

Konkurs "Poznaj Chorwację" rozstrzygnięty

24 maja 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu został rozstrzygnięty XIV konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację". Organizatorami konkursu byli: Starosta Wieluński, Zarząd Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń" w Wieluniu, Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu. Patronat nad XIV edycją konkursu objął Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Warszawie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich 22 maja 2013 r. w I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu 34 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozwiązywało test. Do puli finałowej zakwalifikowało się 11 osób. Najlepszy okazał się Maciej Łyskawa z I LO im. T. Kościuszki zdobywając 74 punkty. Drugie miejsce zajął Michał Pawlik z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu, trzecie - Szymon Józefat z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu, czwarte - Katarzyna Majchrowska z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu, a piąte miejsce zajęła Paulina Gajewska z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu.

WYNIKI

 


 

"Dni Senj" (CHORWACJA)

W dniach 19 - 24.04.2013 r. gościła w partnerskim mieście Senj nad Adriatykiem oficjalna kilkuosobowa delegacja Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Delegacji przewodniczył Starosta Wieluński Andrzej Stępień. W składzie delegacji znaleźli się także członkowie Zarządu Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń". Siedzibą Towarzystwa, które powstało w 2001 roku jest Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu. W trakcie pobytu w Senj, które w tych dniach świętowało Dni swego Patrona Św. Jerzego, nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej "Wieluń i Ziemia Wieluńska" (30 fotografii o wymiarach 70 X 90 cm). Ponadto na siedmiu banerach (rolapach) zaprezentowane zostały zdjęcia przedstawiające 13 - letnią współpracę Powiatu i Miasta Wielunia z Senj. Należy jeszcze dodać, że wizyta delegacji w Chorwacji nastąpiła na zaproszenie Burmistrza i Rady Miejskiej Senj.

           W trakcie pobytu delegacji Powiatu Wieluńskiego nad Adriatykiem, prezes Zarządu Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń", Zenon Kołodziej otrzymał z rąk burmistrza i przewodniczącego rady, tytuł honorowego obywatela miasta Senj.

Fotoserwis z pobytu delegacji Powiatu Wieluńskiego w Senj

 

 


 

Konkurs poznaj Chorwację 2013


 

Wycieczka do Chorwacji